eksperckie-informacje-odszkodowan-slider

Referencje

Poznaj sprawy naszych klientów

1 1

Referencje

Przykładowe sprawy

POTRĄCENIE PIESZEGO – 100 000 zł zadośćuczynienia dla syna po śmierci mamy. W wyniku tragicznego zdarzenia z czerwca 2014 r., zmarła mama naszego klienta Pana Jarosława. Pojazd dokonujący usług czystości miasta w wyniku niedochowania należytej ostrożności, w trakcie manewru cofania, potrącił mamę naszego Klienta, która szła chodnikiem. W wyniku tego zdarzenia, mama poszkodowanego zmarła.  Ubezpieczyciel, po interwencji naszej Kancelarii, wypłacił kwotę 100 000 zł. Proces dochodzenia roszczeń zakończył się w terminie 26 dni.


WYPADEK KOMUNIKACYJNY POSZKODOWANY PASAŻER – 68 000 zł zadośćuczynienia dla poszkodowanej Pani Kamili. Wypadek polegał na zderzeniu 2 pojazdów, w którym jeden z duża prędkością wjechał w bok drugiego pojazdu, w którym znajdowała się nasza Klientka. Poszkodowana doznała poważnych urazów, takich jak: uraz głowy, zaburzenia równowagi, uraz kręgosłupa oraz klatki piersiowej. Poszkodowania początkowo samodzielnie dochodziła roszczeń odszkodowawczych od Ubezpieczyciela (z OC sprawy zdarzenia) który wypłacił poszkodowanej kwotę 17 000 zł w szczególności za zadośćuczynienie, nie uznał jednak roszczeń w pełnej wysokości oraz utraconego dochodu. W wyniku przekazania sprawy do Kancelarii Prawnej Claim&Insurance, Ubezpieczyciel wypłacił poszkodowanej łączne odszkodowanie w wysokości 68 000 zł.


WYPADEK PRZY PRACY – 80 000 zł zadośćuczynienia 5 000 zł zwrotu utraconego dochodu oraz 2500  zł zwrotu kosztów leczenia.  Podczas wypadku przy pracy Pan Andrzej doznał urazu miednicy i biodra czego skutkiem jest brak znacznej sprawności do dnia dzisiejszego. Zakład ubezpieczeń przyznał kwotę 20 000 zł zadośćuczynienia oraz brak zwrotu kosztów utraconego dochodu oraz 800 zł zwrotu kosztów leczenia. Po przekazaniu sprawy do Kancelarii Prawnej Claim&Insurance, ubezpieczyciel wypłacił: 80 000 zł zadośćuczynienia 5 000 zł zwrotu utraconego dochodu oraz 2500  zł zwrotu kosztów leczenia.


POTRĄCENIE PIESZEGO – 120 000 zł zadośćuczynienia, wypadek sprzed 12 lat. Wypadek polegał na potrąceniu pieszego przed z kierowcę samochodu w 2004 roku. Kierowca samochodu osobowego w wyniku nieuwagi potrącił pieszego, w wyniku czego pieszy zmarł na miejscu zdarzenia. W wyniku samodzielnego zgłoszenia roszczeń przez rodziców zmarłego, zakład ubezpieczeń odmówił wypłaty odszkodowania. Po przekazaniu sprawy do naszej kancelarii, nastąpiła wypłata świadczenia przez ubezpieczyciela w kwocie 120 000 zł.


WYPADEK DROGOWY – 25 000 zł zadośćuczynienia oraz 3500 zł zwrotu kosztów leczenia. Pani Anna z Milicza poszkodowana w wypadku drogowym z 12-06-2015 r. otrzymała zadośćuczynienie od ubezpieczyciela w wysokości  25 000 zł oraz odszkodowanie za koszty leczenia w kwocie 3500 zł. Do groźnego wypadku komunikacyjnego, którego uczestnikiem była nasza klientka doszło w wyniku nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu oraz zlekceważenia znaku stop. Poszkodowana ruszała na zielonym świetle, a na skrzyżowaniu wjechał w jej samochód inny pojazd poruszający się z niedozwoloną prędkością ok. 80 km/ h przejeżdżając na czerwonym świetle. W wyniku wypadku poszkodowana doznała poważnych obrażeń ciała, których skutki odczuwa do dnia dzisiejszego. Na podstawie przeprowadzonych badań oraz konsultacji stwierdzono: skręcenie odcinak szyjnego, powierzchniowy uraz głowy, złamanie podgłowowe V kości śródstopia prawej. Trwały uszczerbek na zdrowiu został oszcowany na poziomie 6 %. Po trzech miesiącach od zdarzenia poszkodowana podjąła decyzję o ubieganiu się o odszkodowanie z polisy OC sprawcy.


POTRĄCENIE PIESZEGO NA PARKINGU SKLEPU – 32 000 zł zadośćuczynienia.  Pan Józef z Siedlec został poszkodowany w wypadku drogowym z 25-05-2014 r. poprzez potrącenie na parkingu sklepu. W pomocą naszej Kancelarii otrzymał zadośćuczynienie za krzywdę i cierpienie od ubezpieczyciela w wysokości 32 000 zł. W wyniku wypadku doznał poważnych obrażeń ciała. Na podstawie przeprowadzonych badań oraz konsultacji stwierdzono: złamanie kości ramiennej prawej w obrębie szyjki i głowy kości ręki prawej. Trwały uszczerbek na zdrowiu oszacowano w wysokości 14 %. Po prawie dwóch latach od zdarzenia poszkodowany podjął decyzję o ubieganiu się o odszkodowanie z polisy OC sprawcy i dzięki skierowaniu sprawy do naszej Kancelarii sprawa zakończyła się sukcesem.


BŁĄD MEDYCZNY BŁĘDNE ROZPOZNANIE ZŁAMANEJ RĘKI –  40 000 zł zadośćuczynienia. Niewłaściwa metoda leczenia w wyniku, której doszło do komplikacji w leczeniu oraz zroście ręki. Złamania dalszej nasady przedramienia lewego (upadek z własnej wysokości). Lekarz w sposób niewłaściwy zakwalifikował poszkodowaną do leczenia zachowawczego – złamanie niestabilne u osoby z osteoporozą. Niestabilne złamania u pacjentów chorych na osteoporozę zgodnie z przyjętymi standardami powinno być leczone operacyjne. Postępowanie ortopedy wypełnia definicje błędu medycznego ponieważ będąc specjalista w swojej dziedzinie powinien stosować w leczeniu metody zgodnie z aktualnym stanem wiedzy i przyjętymi standardami. W wyniku błędu uszczerbek na zdrowiu w związku z złamaniem zwiększył się 7 %. Leczenie przedłużone o 5 miesięcy.


UPADEK NA CHODNIKU – 45 000 zł zadośćuczynienia 15 000 zł zwrotu utraconego dochodu oraz 1800 zł zwrotu kosztów leczenia. Pan Zenon upadł na oblodzonym chodniku. W wyniku wypadku trafił do szpitala, gdzie stwierdzono wstrząśnienie mózg oraz skręcenie odcinka szyjnego kręgosłupa. Do dnia dzisiejszego poszkodowany odczuwa bóle kręgosłupa i uciążliwości z nim i związane. Poszkodowany próbował samodzielnie uzyskać odszkodowania, jednakże uzyskał decyzję o odmowie wypłaty świadczenia. Po przekazaniu sprawy do naszej Kancelarii, otrzymał odszkodowania w wysokości wskazanej powyżej.