4 lutego 2021

Jak wybrać właściwą kancelarię odszkodowawczą do obsługi szkody?

Ostatnie wpisyObecnie na rynku, istnieje wiele różnej maści firm większych lub mniejszych zajmujących się pobocznie lub głównie szkodami. Istnieją także, choć jest o nich nie tak głośno jako tych pierwszych, kancelarie odszkodowawcze, prawne, specjalizujące się w prawie odszkodowań, prawie cywilnym, które w odróżnieniu, od innych firm, świadczą profesjonalna pomoc prawną, przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę prawników.

Często zgłaszają się do naszej kancelarii klienci, którzy są zdezorientowani, gdyż z uwagi na atak “wściekłych” sprzedawców, akwizytorów wielu firm tzw. odszkodowawczych, nie wiedzą komu zaufać i powierzyć swoją sprawę. Wówczas, pomimo wielu nachalnych, czy wręcz natrętnych spotkań, do których niejako zostali zmuszeni, decydują się sami, na własna rękę poszukać pomocy prawnej. Niejednokrotnie właśnie w ten sposób, poszkodowani trafiają do naszej kancelarii. W szczególności w wyniku polecenia bądź opinii osób wcześniej korzystających z naszych usług. Po pierwszym kontakcie z naszym prawnikiem oraz przedstawieniem przez niego oceny stanu prawnego i faktycznego sprawy, okazuje się jak wiele rzetelnych i prawdziwych informacji osoba poszkodowana otrzymuje, a których wcześniej, na wielu spotkaniach ze sprzedawcami firm tzw. odszkodowawczych nawet w małej części nie dostała.

Powyżej opisana sytuacja, ma miejsce dlatego, gdyż osoby kontaktujące się bezpośrednio z osobami poszkodowanymi w wypadkach (często w sposób nielegalny), nie są osobami posiadającymi wykształcenie kierunkowe – czyli prawnicze oraz nie posiadają doświadczenia w obsłudze szkód. Często osoby te zapewniają poszkodowanych o pewności otrzymania odszkodowania lub ich wyolbrzymionych kwotach, manipulując i działając na emocjach, pomimo, iż nie mają ku temu żadnych podstaw i są to zapewnienia nie poparte w faktach. Zatem osoba poszkodowana, może bez najmniejszych przeszkód, sama ocenić, kontaktując się kolejno z naszym prawnikiem (każda osoba kontaktująca się z poszkodowanymi w naszej kancelarii, to osoba z wykształceniem prawniczym) jak rzetelnie potrafi on cenić sprawę i przekazać konkretne poparte argumentacją faktyczną i prawną, informacje o przebiegu sprawy odszkodowawczej o możliwościach i efektach jej zakończenia.

Zatem, polecamy osobom poszkodowanym, nie działać pod wpływem chwili, w czasie silnego wzburzenia emocjonalnego w sytuacji gdy sprzedawca firmy tzw. odszkodowawczej natarczywie nagabuje. Zalecamy, odczekać, bezpośredni czas po zaistnieniu szkody, gdy emocje już opadną, poszukać sprawdzonych i rzetelnych specjalistycznych kancelarii odszkodowawczych, których obsługę zapewnią wykwalifikowani i doświadczeni w odszkodowaniach – prawnicy.