22 sierpnia 2016

Na co należy zwracać uwagę podczas wyboru kancelarii odszkodowawczej

Ostatnie wpisyZASTANAWIASZ SIĘ JAKĄ WYBRAĆ FIRMĘ ODSZKODOWAWCZĄ? Podpowiadamy czym nalezy się kierować przy wyborze odpowieniej i rzetelnej firmy.

Działalności gospodarczych zajmujących się tematyką odszkodowawczą jest obecnie bardzo wiele na rynku, w związlu z czym trudno odnaleźć się i wybrać tę odpowiednią, w szczególności gdy zazwyczaj prezentują i oferują z pozoru podobne usługi. Jednakże zdarza się, że nie oferują one podobnej jakość usług, co bezpośrednio może przyczynić się do skucesu lub porażki poszkodowanego. Na przestrzeni wielu lat doświadczenia w branży odszkodowawczej i ubezpieczeniowej, poniżej powalamy sobie zaprezentować kilka najbardziej istotnych okoliczności, jakie naszym zdaniem każdy poszkodowany zamierzający powierzyć kancelarii odszkodowawczej, swoją sprawę, powinien wziąć pod uwagę i  w oparciu o nie dokonać wyboru. W szczególności gdy o jedną sprawę potrafi zabiegać jednocześnie kilka firm.

1. TYLKO SPECJALISTYCZNA KANCELARIA PRAWNA – NIE FIRMA ODSZKODOWAWCZA
Uważamy, że wyłącznie kancelaria prawna, która specjalizuje się w sprawach odszkodowawczych, moze zapewnić obsługę sprawy odszkodowawczej na odpowiednim poziomie. Zapytacie dlaczego? Odpowiedź jest prosta, dochodzenie odszkodowań, do wykonywanie czynnosci prawnych polegających na zgłaszania i realizacji cywilnoprawnych roszczeń odszkodowawczych. Zatem są to czynności prawne (dodatkowo również faktyczne), które naszym zdaniem rzetelnie i profesjonalnie wykonać może osoba legitymizująca się wykształceniem prawnych oraz specjalistycznym doświadczeniem prawniczym, w zakresie dochodzenia odszkodowań cywilnoprawnych. Osoby takie mają odpowiednią wiedze i doświadczenie aby zapewnić poszkodowanym rzetelną pomoc w dochodzeniu odszkodowań zarówno na etapie postępowania polubownego, przedsądowego, jak również na etapie postępowania sądowego. Zatem weryfikuj, kto udziela Ci informacji na temat możliwości dochodzenia odszkodowań, obecnie bardzo często zdarza się, że osoby które zabiegają o poszkodowanych, udzielając informacji na temat odszkodowania, nie posiadają odpowiednich kwalifikacji dla możliwości udzielania takich porad, a nawet nie posiadają wykształcenia wyższego. Pamiętaj, wyłącznie prawnik zapewni CI rzetelną informację prawną i obsługe na właściwym i profesjonalnym poziomie.

2. NIE KAŻDY PRAWNIK – TYLKO SPECJALIZUJĄCY SIĘ I DOŚWIADCZONY W ODSZKODOWANIACH  
Prawnik powinien poza wiedzą w zakresie prawa cywilnego i ubezpieczeniowego posiadać wieloletnią praktykę w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych oraz świadczeń ubezpieczeniowych. Pamiętaj aby zweryfikaować, na stronie internetowej czy podczas bezpośredniego kontaktu, jaka jest specjalizacja prawnika/kancelarii prawnej, do którego się zwróciłeś. Z naszego doświadczenia wynika, że powierzanie spraw profesjonalnym prawnikom/kancelariom, jednak nie wyspecjalizowanym i bez doświadczenia w sprawach o odszkodowanie, skutkuje tym, że popełniane są kardynalne błędy, które skutkują niekorzystnymi rozstrzygnięciami dla poszkodowanych. Kwestia ta, jest bardzo istotna, ponieważ błędy wykonane wcześniej przez nieodpowiedniego pełnomocnika, mogą okazać się nieodwracalne i nie będzie możliwości ich naprawienia, czyli uzyskania należnego odszkodowania. Należy zatem weryfikować, w jakiego rodzaju sprawach specjalizuje się dany prawnik/kancelaria prawna oraz czy ma w tym zakresie doświadczenie. Z prawnikami jest podobnie jak z lekarzami: ze złamaniem kręgosłupa nie będziesz leczył się u urologa, prawda?:)

3. MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ I LEPIEJ
W wyniku wieloletnich obserwacji rynku odszkodowawczego w Polsce, pozwalamy sobie na stwierdzenie, że mniejsze specjalistyczne kancelarie odszkodowawcze, lepiej zajmuja sie poszczególnmi sprawami odszkodowawczymi, niż duże korporacje odszkodowawcze. Dzieje się tak z bardzo prostego powodu: duże firmy/korporacje mają znaczny udział w rynku, znacznie więcej spraw odszkodowawczych więc moga niezbyt dokładnie angażować się w każdą sprawę. Zdarza się również, że zawierają ugody niekorzystne dla poszkodowanych. Mniejsze kancelarie odszkodowawcze, z uwagi na mniejszą ilość obsługiwanych spraw, mają więcej czasu aby szczegółowo i z zaangażowaniem poprowadzić sprawę odszkodowawczą i walczyć o każdą “złotówkę” odszkodowania. Często mniejsze kancelarie odszkodowawcze dbają o wyższy poziom obsługi klienta, mogąc poświęcić mu więcej czasu na rozmowę, wyjaśnienia czy wszelkie inne kwestie, również z tej przyczyny, iż nie są zaabsorbowane tak dużą ilością spraw do obsługi. Jak sprawdzić powyższe, przeprowadź kilka rozmów telefonicznych czy korespondencji mailowych i zobacz ile czasu poświęci CI każda z firm i wybierz tę która poświęci CI tyle czasu, ile potrzebujesz. Wówczas przekonasz się, że będą się Twoją sprawą odpowiednio dokładnie i skrupulatnie zajmować.

4. NIE WARTO PRZEPŁACAĆ
Naszym zdaniem nie warto przepłacać – koszt dochodzenia odszkodowań przez kancelarię odszkodowawczą nie powinien naszym zdaniem, zbytnio wygórowany. Powinien być utrzymany na uczciwym i etycznym poziomie, dotyczy to również opłat wstępnych czy administracyjnych. W przypadku spraw szczególnie skomplikowanych wysokość wynagrodzenia prowizyjnego nie powinien być wyższy niż 25% brutto, a standardowo ok. 20 % brutto od wysokości uzyskanego odszkodowania.

 

Jeżeli powyższeargumenty przekonują Cię, czym należy się kierować podczas wyboru kancelarii odszkodowawczej – JESTEŚMY DO TWOJEJ DYSPOZYCJI, ponieważ spełniamy wszystkie z ww. wymogów i standardów.

Skontaktuj się z Nami – 22 247 82 74; biuro@cic-kancelaria.pl